Wyniki
Zobacz ostatnie wyniki spotkań.
Zgłoś klub
Już dzisiaj zgłoś klub do rozgrywek.
Zgłoś turniej
Już dziś zgłoś turniej do kalendarza.
Licencja zawodnika
Zarejestruj się już teraz i zostań licencjonowanym zawodnikiem tenisa.

NARODOWY PROGRAM UPOWSZECHNIANIA TENISA - 2017

Narodowy Program Upowszechniania Tenisa 2018
ukryj
Szanowni Państwo,
 
mamy przyjemność poinformować, że Polski Związek Tenisowy otrzymał z Ministerstwa Sportu i Turystyki, na realizację „Tenis 10 – Narodowy Program Upowszechniania Tenisa”, rekordową kwotę dofinansowania w wysokości 900 000zł. 
Projekt realizowany jest w ramach ministerialnego Programu „Sport Wszystkich Dzieci”, którego głównymi założeniami są upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz promocja zdrowego i aktywnego stylu życia.
Zgodnie z założeniami Programu 70% całkowitej kwoty dofinansowania przeznaczona zostanie ściśle na zajęcia tenisowe, natomiast pozostałe 30% pozwoli na zorganizowanie min. szkoleń, konferencji i opracowanie materiałów, pozwalających na podniesienie kompetencji kadry szkoleniowej.
 
W okresie od września do grudnia 2017 roku przeprowadzony został pilotaż Programu. Udział w nim wzięły 23 Kluby, które w 2018 roku będą kontynuowały Program. Dodatkowo do udziału w Programie zaproszonych zostanie 27 Klubów z całej Polski. 
Kluby zostaną wybrane przez zespół ekspertów „Tenis 10” PZT w oparciu o przesłany Formularz Klubu zgłaszającego chęć udziału w Programie.
 
10 marca minął termin zgłoszeń do Programu, wkrótce opublikujemy listę Klubów wybranych do NPUT18.
 
 
Zespół „Tenis 10”
Narodowy Program Upowszechniania Tenisa - Pilotaż 2017
pokaż
ukryj
We wrześniu 2017, dzięki współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki Polski Związek Tenisowy wprowadził pilotażowy program upowszechniający tenis dla dzieci.

Dzięki pozyskanym środkom mogliśmy, mi.in:
 
- przeszkolić animatorów, instruktorów i trenerów 
- zapewnić bezpłatne zajęcia dla dzieci w wieku 6-7 lat w klubach w całej Polsce (24 kluby)
- dostarczyć ww. klubom sprzęt do nauki tenisa dla dzieci 
- przeprowadzić 2-dniową ogólnopolską konferencję Tenis 10 (uczestnicy wzięli udział za darmo, otrzymali materiały szkoleniowe, certyfikaty, również wyzywienie. 

Więcej informacji znajdziecie Państwo w załączniku.  
NAWIGATOR
Partnerzy i Sponsorzy
Partner Generalny