Wyniki
Zobacz ostatnie wyniki spotkań.
Zgłoś klub
Już dzisiaj zgłoś klub do rozgrywek.
Zgłoś turniej
Już dziś zgłoś turniej do kalendarza.
Licencja zawodnika
Zarejestruj się już teraz i zostań licencjonowanym zawodnikiem tenisa.

Tenis 10 w szkole

Tenis 10 w szkole
„Tenis 10” to nowa, wprowadzona już w ponad 50 krajach, metodyka nauczania gry w tenisa dzieci w wieku 6-10 lat. Głównym założeniem Programu „Tenis 10” jest gra na mniejszych kortach, stosowanie mniejszych rakiet oraz miękkich, wolniejszych piłek, przez co nauka staje się dla dzieci nieporównywalnie niż dotychczas łatwiejsza a co za tym idzie przyjemniejsza. Dzięki nowej metodyce grać można dziś wszędzie – zarówno na kortach, jak i salach gimnastycznych, boiskach a nawet na szkolnych korytarzach.

Wykorzystując potencjał nowej filozofii nauczania dzieci tenisa, od 2013r. Polski Związek Tenisowy wdraża program „Tenis 10” w bezpłatnych dla uczestników zajęć przestrzeniach m.in. w szkołach.
Program „Tenis 10 w szkole” opiera się na współpracy Polskiego Związku Tenisowego z jednostkami samorządu terytorialnego zainteresowanymi wprowadzeniem tenisa do szkół będących w ich jurysdykcji.

Głównymi celami programu są:
- zapewnienie dzieciom bezpłatnego dostępu do tenisa na zajęciach wychowania fizycznego w szkole,
- uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego zwłaszcza w klasach nauczania początkowego oraz poszerzenie kompetencji nauczycieli prowadzących zajęcia WF.

Dotychczas Polski Związek Tenisowy wdrożył program w 135 szkołach, zarówno w stolicach województw, m.in. w Łodzi, Wrocławiu czy Olsztynie, jak i w mniejszych miastach, m.in. w Inowrocławiu i Szczecinku. W szkoleniach w zakresie wprowadzania elementów tenisa na zajęcia wychowania fizycznego wzięło dotychczas udział ok. 500 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowania fizycznego.

Zapraszamy do zapoznania się z załączoną ulotką, w której zostały przedstawione szczegółowe założenia Programu „Tenis 10 w szkole”.

Samorządom, które wezmą udział w tegorocznej edycji programu, Polski Związek Tenisowy zapewni:
• 2-dniowe szkolenie nauczycieli wychowania fizycznego i nauczania początkowego z zakresu metodyki Programu „Tenis 10”
• materiały dydaktyczne (manual dla nauczycieli oraz podręcznik „Tenis-Pierwszy krok”)
• materiały promocyjne (banery, plakaty, ulotki)

Na szkoleniach prowadzonych w ramach programu „Tenis 10 w szkole” będzie realizowany cały materiał metodyczny zamieszczony w Podręczniku Małego Mistrza.

Jednostka Samorządu Terytorialnego wyrażające chęć przystąpienia do programu zobowiązuje się do wyposażenie wszystkich zgłoszonych szkół w zestaw sprzętu tenisowego o wartości 2500 zł oraz zapewnienia obiektu sportowego do realizacji szkolenia dla nauczycieli. Ze strony samorządu mile widziane będzie również wsparcie w postaci promocji programu na terenie gminy.


Samorządy zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o kontakt pod adresem tenis10@pzt.pl oraz pod numerem telefonu 533 331 569
Tenis 10 w szkole edycja 2015
pokaż
ukryj
W tym roku Polski Związek Tenisowy przy wsparciu Ministerstwa Sportu i turystyki zorganizuje na jesieni ( wrzesień-listopad) 8 szkoleń dla nauczycieli z województwa:

- mazowieckiego (Warszawa)
- warmińsko-mazurskiego (Olsztyn)
- dolnośląskiego (Wrocław)
- wielkopolskiego (Poznań)
- zachodniopomorskiego ( Kołobrzeg- 12-13.09.2015)
- śląskiego (Katowice)
- małopolskiego (Kraków)
- łódzkie (Łódź)

Zainteresowane samorządy z pozostałych województw proszone są o kontakt m.kowalska@pzt.pl lub tel. 533 331 569
Formularz zgłoszeniowy 2015
pokaż
ukryj
Formularz uczestnictwa w szkoleniu nauczycieli w programie ,,Tenis 10 w szkole" 2015.
Ulotka Tenis 10 w szkole
pokaż
ukryj
Specyfikacja sprzętu tenisowego
pokaż
ukryj
Program szkolenia nauczycieli
pokaż
ukryj
Galeria
Wideo
NAWIGATOR
Partnerzy i Sponsorzy